Plugins - Social Media Share Buttons &amp - en to nl translation catalogue (735 entries)

en:  Design
nl:  Ontwerp

en:  Insert into post
nl:  Invoegen in bericht

en:  No.1 network for business purposes. Use this icon if you’re a LinkedInner.
nl:  Nr.1 netwerk voor zakelijke doeleinden. Gebruik dit pictogram als je een LinkedInner bent.

en:  Please make sure you have entered the
nl:  Zorg ervoor dat je hebt ingevoerd de

en:  Tailored -
nl:  Op maat -

en:  The LinkedIn icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
nl:  Het LinkedIn pictogram kan verschillende acties uitvoeren. Kies hieronder welke het moet uitvoeren. Als je meerdere opties selecteert, kunnen gebruikers selecteren wat ze %1s willen doen (zie een voorbeeld) %2s

en:  The Pinterest icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
nl:  Het Pinterest pictogram kan verschillende acties uitvoeren. Selecteer hieronder welke het moet uitvoeren. Als je meerdere opties selecteert, kunnen gebruikers kiezen wat ze willen doen %1s (zie een voorbeeld) %2s

en:  We cannot track this. So enter the figure here:
nl:  We kunnen dit niet volgen. Dus vul hier het cijfer in:

en:  We noticed you are running your site on a PHP version older than 5.4. Please upgrade to a more recent
                            version. This is not only important for running the Ultimate Social Media Plugin, but also for security
                            reasons in general.
nl:  We hebben gemerkt dat je je site draait op een PHP versie ouder dan 5.4. Upgrade naar een recentere
                            versie. Dit is niet alleen belangrijk voor het uitvoeren van de Ultimate Social Media Plugin, maar ook voor de veiligheid
                            redenen in het algemeen.

en:  You find your ID in the link of your profile page, e.g. https://www.linkedin.com/profile/view?id=%1s8539887%2s&trk=nav_responsive_tab_profile_pic
nl:  Je vindt je ID in de link van je profielpagina, b.v. https://www.linkedin.com/profile/view?id=%1s8539887%2s&trk=nav_responsive_tab_profile_pic

en:  and drag & drop it to the sidebar.
nl:  En versleep het naar de zijbalk.

en:  and link to it.
nl:  en link ernaar.

en:  because people have different preferences, and more options mean that there’s something for everybody, increasing the chances that you get followed and/or shared.
nl:  Omdat mensen verschillende voorkeuren hebben, en meer opties betekenen dat er voor elk wat wils is, wat de kans vergroot dat je gevolgd en/of gedeeld wordt.

en:  below
nl:  hieronder

en:  below
nl:  hieronder

en:  in X (Twitter) settings under question number 2.
nl:  in X (Twitter) instellingen onder vraag nummer 2.

en:  in an unintrusive manner
nl:  op een niet opdringerige manier

en:  or write to us at
nl:  of schrijf ons op

en:  tall
nl:  Hoog

en:  to make people follow you. Not offering an email subscription option means losing out on future traffic to your site.
nl:  Om mensen je te laten volgen. Als je geen e-mail abonnement aanbiedt, verlies je toekomstig verkeer naar je site.

en:  to place it into your codes
nl:  om het in je codes te plaatsen

en:  to place the icons anywhere you want.
nl:  om de pictogrammen te plaatsen waar je maar wilt.

en:  where - as part of our service - we can place the icons for you, making theme adjustments
    					where needed. This ensures the perfect appearance (on all devices) for your icons.
nl:  waar we - als onderdeel van onze dienst - de pictogrammen voor je kunnen plaatsen, waarbij we waar nodig thema aanpassingen Maken. Dit zorgt voor de perfecte weergave (op alle apparaten) van je pictogrammen.

en: "Follow me on X (Twitter):"
nl: Volg me op X (Twitter)

en: %1$sGet more sales%2$s with the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin%4$s by adding social share icons to your product pages. More shares equals more publicity, and more publicity means more new customers.
nl: %1$sKrijg meer verkoop%2$s met de Ultimate Social Media %3$sPremium plugin%4$s door social share pictogrammen toe te voegen aan je product pagina's. Meer delen staat gelijk aan meer publiciteit, en meer publiciteit betekent meer nieuwe klanten.

en: %1$sGet more traffic from your pictures –%2$s the %3$sUltimate Social Media Premium Plugin%4$s works excellently in conjunction with the %5$s plugin and allows to show a %6$sPinterest save-icon%7$s after users move over your pictures. This increases sharing activity significantly.
nl: %1$sHaal meer verkeer uit je foto's –%2$s de %3$sUltimate Social Media Premium Plugin%4$s werkt uitstekend in conjunctie met de %5$s plugin en maakt het mogelijk om een %6$sPinterest opslag pictogram weer te geven %7$s nadat gebruikers over je foto's bewegen. Dit verhoogt de sharing activiteit aanzienlijk.

en: %1$sGet more traffic from your pictures%2$s – the Ultimate Social Media Premium Plugin allows to show a Pinterest save-icon after users move over your pictures. This increases sharing activity significantly.
nl: %1$sKrijg meer verkeer van je foto's%2$s - de Ultimate Social Media Premium plugin maakt het mogelijk om een Pinterest save-icon te tonen nadat gebruikers over je foto's bewegen. Dit verhoogt het delen aanzienlijk.

en: %1$sGet more visibility on Twitter%2$s by displaying more information than a standard Tweet. Attach images and automatically pull the titles & links of the posts to make them much more attractive and visual with the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin.%4$s
nl: %1$sKrijg meer zichtbaarheid op Twitter%2$s door meer informatie weer te geven dan een standaard tweet. Voeg afbeeldingen elementen toe en track automatisch de titels & links van de berichten om ze veel aantrekkelijker en visueler te maken met de Ultimate Social Media %3$sPremium plugin.%4$s

en: %1$sImportant:%2$s Your website used to be on http (before you enabled an SSL certificate to switch to https). We found share counts for your URLs on http which usually get lost after switch to https (because Facebook etc. provide the counts per url, and an url on https is a different url then one on http).<br><br> %3$sWe found a solution for that so that%4$s your share counts on http and https will be aggregated and your full number of share counts is restored. It is implemented in the Premium Plugin
nl: %1$sBelangrijk:%2$s je site stond vroeger op http (voordat je een SSL certificaat inschakelde om over te schakelen op https). We vonden share counts voor je URL's op http die meestal verloren gaan na de overgang naar https (omdat Facebook enz. de counts per URL geven, en een URL op https een andere URL is dan een op http).<br><br> %3$sWe hebben daar een oplossing voor gevonden zodat%4$s je deel tellingen op http en https worden samengevoegd en je volledige aantal deel tellingen wordt hersteld. Het is geïmplementeerd in de Premium plugin

en: %1$sLet us create icons matching your site perfectly (both in terms of colors and shape). %2$sLearn more.%3$s
nl: %1$sLaat ons pictogrammen maken die perfect bij je site passen (zowel qua kleuren als qua vorm). %2$sMeer informatie.%3$s

en: %1$sMake sure your site is GDPR compliant.%2$s As part of the Ultimate Social Media Premium Plugin you can request a review (at no extra charge) to check if your sharing icons are GDPR compliant.
nl: %1$sZorg ervoor dat je site AVG/GDPR compliant is.%2$s als onderdeel van de Ultimate Social Media Premium plugin kun je een beoordeling aanvragen (zonder extra kosten) om te controleren of je share pictogrammen AVG/GDPR compliant zijn.

en: %1$sMake sure your social media icons are GDPR compliant.%2$s You are using the %3$sUltimate Social Media Plugin%4$s – see more information about GDPR %5$shere.%6$s<br><br> If you don’t want to check GDPR compliance yourself: As part of the Ultimate Social Media Premium Plugin a GDPR review is done for you (at no extra charge)
nl: %1$sZorg ervoor dat je pictogrammen voor sociale media voldoen aan de AVG.%2$s Je gebruikt de %3$sUltimate Social Media Plugin%4$s – bekijk %5$shier meer informatie over AVG/GDPR.%6$s<br> <br> Als je niet zelf de naleving van de AVG/GDPR wil controleren: Als onderdeel van de Ultimate Social Media Premium Plugin wordt er een AVG/GDPR beoordeling voor je gedaan (zonder extra kosten)

en: %1$sMake your website load faster –%2$s the Ultimate Social Media %3$sPremium Plugin%4$s is the most optimized sharing plugin for speed. It also includes support to help you optimize it for minimizing loading time
nl: %1$sLaat je site sneller laden -%2$s de ultieme socialmedia %3$sPremium plugin%4$s is de meest geoptimaliseerde plugin voor het delen van informatie. Het bevat ook ondersteuning om je te helpen optimaliseren voor het minimaliseren van laadtijd

en: %1$sNew%2$s In our Premium Plugin we added:
nl: %1$sNieuw%2$s in onze Premium plugin hebben we toegevoegd:

en: %1$sNew%2$sIn our Premium Plugin we added icons for:
nl: %1$sNieuw%2$sIn onze Premium plugin hebben we pictogrammen toegevoegd voor:

en: %1$sNew:%2$s In the Premium Plugin you can also give custom icons the feature that when people click on it, they can call you, or send you an SMS. %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
nl: %1$sNieuw:%2$s in de Premium plugin kun je ook aangepaste pictogrammen de functie geven dat als mensen erop klikken, ze je kunnen bellen, of je een SMS kunnen sturen. %3$sGa nu naar Premium%4$s of lees meer.%5$s

en: %1$sNew:%2$s The Premium Plugin also allows you to define the vertical distance between the icons (and set this differently for mobile vs. desktop): %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
nl: %1$sNieuw:%2$s met de Premium plugin kun je ook de verticale afstand tussen de pictogrammen bepalen (en deze anders instellen voor mobiel vs. Desktop): %3$sGa voor Premium nu%4$s of leer meer.%5$s

en: %1$sNew:%2$s We also added a Linkedin share-icon in the Premium Plugin. %3$sGo premium now%4$s or learn more.%5$s
nl: %1$sNieuw:%2$s we hebben ook een LinkedIn share-icon toegevoegd in de Premium plugin. %3$sGa nu naar Premium%4$s of lees meer.%5$s

en: %1$sNote:%2$s This plugin uses %3$sone%4$s API shared by all users of this plugin. There is a limit (set by Facebook) how often this API can get the counts per day, <b style="color:red;">so it may happen that it returns “0 counts” later in the day.</b>%5$sTherefore we implemented a solution as part of our Premium Plugin where you can %6$seasily%7$s set up your own API in a few steps, which will fix this problem.%8$s or learn more.%9$s
nl: %1$sOpmerking:%2$s Deze plugin gebruikt %3$seen%4$s API gedeeld door alle gebruikers van deze plugin. Er is een limiet (ingesteld door Facebook) hoe vaak deze API de tellingen per dag kan ophalen, <b style="color:red;">dus het kan gebeuren dat het later op de dag “0 tellingen” retourneert.</b>%5$sDaarom hebben we een oplossing geïmplementeerd als onderdeel van onze Premium plugin waar je %6$sgemakkelijk%7$s je eigen API in een paar stappen kunt instellen, wat dit probleem zal oplossen.%8$s of leer meer.%9$s

en: %1$sUse it for lifetime:%2$s Support and updates are limited to 6 months, however after that it will not be disabled, you can keep using the plugin
nl: %1$sGebruik het levenslang:%2$s ondersteuning en updates zijn beperkt tot 6 maanden, maar daarna wordt het niet uitgeschakeld, je kunt de plugin blijven gebruiken

en: %1$sYou’re on https,%2$s that’s great! However: we noticed that you still have share & like counts (from social media) on your old (http://) urls. If you don’t want to lose them, check out this plugin which has a share count recovery feature.
nl: %1$sJe bent op https,%2$s dat is geweldig! Echter: we hebben gemerkt dat je nog steeds share & like counts (van socialmedia) hebt staan op je oude (http://) URL's. Als je ze niet wilt verliezen, bekijk dan deze plugin met een herstel functie voor het tellen van aandelen.

en: %1$smore traffic%2$s from more likes & shares with the %3$sUltimatelysocial Premium Plugin.%4$s Or get a %5$srefund%6$s within 20 days.
nl: %1$smeer verkeer%2$s van meer vind-ik-leuks & delen met de %3$sUltimatelysocial Premium plugin.%4$s of krijg een %5$sterugbetaling%6$s binnen 20 dagen.

en: %1sImportant:%2sYour website used to be on http (before you enabled an SSL certificate to switch to https). We found share counts for your URLs on http which usually get lost
                                after switch to https (because Facebook etc. provide the counts per url, and an url on https is a different url then one on http).%3s We found a solution for that%4s so that your share counts on http and https will
                                be aggregated and your full number of share counts is restored. It is implemented in the Premium Plugin - %5sGet it now.%6s
nl: %1sBelangrijk:%2sJe site was op http (voordat je een SSL certificaat inschakelde om over te schakelen naar https). We hebben share aantallen gevonden voor je URL's op http, die meestal verloren gaan↵
                                na overschakelen naar https (omdat Facebook enz. de tellingen per URL geeft, en een URL op https is een andere URL dan een op http).%3s We hebben daar een oplossing voor gevonden%4s zodat je share telt op http en https ↵
                                worden samengevoegd en je volledige aantal shares tellingen wordt hersteld. Het is geïmplementeerd in de Premium Plugin - %5sDownload het nu.%6s

en: %1sNew: %2s In the Premium Plugin you can choose to display the text before
                            the sharing icons in a font of your choice. You can also define the %3s font
                            size, type , and the margins below/above the icons.%4s %5s  Check
                            it out.%6s
nl: %1sNieuw: %2s in de Premium plugin kun je ervoor kiezen om de tekst voor
                            de deel pictogrammen weer te geven in een lettertype naar keuze. Je kunt ook de
                            lettertype grootte, het type en de marges onder/boven de pictogrammen instellen
                            op %3s.%4s %5s Kijk maar eens.%6s

en: (Both fade in and scale effects)
nl: (Zowel fade-in als schaaleffecten)

en: (Drag &amp; Drop)
nl: (Verslepen)

en: (Icons become bigger)
nl: (Pictogrammen worden groter)

en: (Icons turn from full color to shadow)
nl: (Pictogrammen veranderen van kleur naar schaduw)

en: (Icons turn from shadow to full color)
nl: (Pictogrammen veranderen van schaduw naar full colour)

en: (You'll find it at the bottom of the
nl: (Je vindt het onderaan de

en: (allows people to subscribe to you directly, without leaving your blog)
nl: (laat mensen rechtstreeks op je abonneren, zonder je blog te verlaten)

en: (e.g. contact us or subscription page)
nl: (bijv. Contact ons of inschrijvingspagina)

en: (for dark backgrounds)
nl: (Voor donkere achtergronden)

en: (for the Premium plugin)
nl: (voor de Premium plugin)

en: (for the free plugin)
nl: (voor de gratis plugin)

en: (not visible if a user scrolls down)
nl: (niet zichtbaar als een gebruiker naar beneden scrolt)

en: (provider of the service)
nl: (aanbieder van de dienst)

en: (still visible if a user scrolls down)
nl: (nog steeds zichtbaar als een gebruiker naar beneden scrolt)

en: (with respect to icons in the first row; only relevant if your icons show in two or more rows)
nl: (met betrekking tot pictogrammen in de eerste rij; alleen relevant als je pictogrammen in twee of meer rijen worden weergegeven)

en: *All icons have «sharing» feature enabled by default. If you want to give them a different function (e.g link to your Facebook page) then please click on «Define url» next to the icon.
nl: *Alle pictogrammen hebben standaard de functie «delen» ingeschakeld. Als je ze een andere functie wil geven (bijvoorbeeld een link naar je Facebook pagina) klik dan op «Definieer URL» naast het pictogram.

en: *All icons have «sharing» feature enabled by default. If you want to give them a different function (e.g. link to your Facebook page) then please click on «Define URL» next to the icon.
nl: *Alle pictogrammen hebben standaard de functie "delen" ingeschakeld. Als je ze een andere functie wilt geven (b.v. een link naar je Facebook pagina), klik dan op "Definieer URL" naast het pictogram.

en: , we found a fix for that:
nl: , hebben we daar een oplossing voor gevonden:

en: -tab on your facebook page)
nl: -tab op je Facebook pagina)

en: ...and much more is possible with
nl: ...en nog veel meer is mogelijk met

en: ...and&nbsp;%1$smany more!%2$s&nbsp;See them&nbsp;%3$shere%4$s
nl: ...en&nbsp;%1$s nog veel meer!%2$s&nbsp; bekijk ze hier&nbsp;%3$s%4$s

en: ..only 29.98 USD (includes support and updates for six months, and after that it will not be deactivated, so you can just keep using it!)
nl: Slechts 29,98 USD (inclusief ondersteuning en updates voor zes maanden, en daarna wordt het niet gedeactiveerd, dus je kunt het gewoon blijven gebruiken)!

en: 1. Click on
nl: 1. Klik op

en: 1. Click ons
nl: 1. Klik op ons

en: 1. Go to the %1$ssupport forum%2$s
nl: 1. Ga naar het %1$sondersteuning forum%2$s

en: 1. The follow-icon ensures that your visitors subscribe to your newsletter
nl: 1. Het volgen pictogram zorgt ervoor dat je bezoekers zich abonneren op je nieuwsbrief

en: 1: Go to
nl: 1: Ga naar

en: 2. Add a new topic titled e.g. %1$s“Advice for Your-website-url.com”%2$s
nl: 2. Voeg een nieuw onderwerp toe met de titel bijv.%1$s"Advies voor je-site-url.com"%2$s

en: 2. Facebook is No.1 in «liking», so it’s a must have
nl: 2. Facebook is nummer 1 in «vind-ik-leuks», dus het is een must have

en: 2. Upload the icon into the media gallery
nl: 2. Upload het pictogram naar de mediagalerij

en: 2. Upload the icon into the media gallery!
nl: 2. Upload het pictogram naar de mediagalerij!

en: 2: Click on "Create new app"
nl: 2: Klik op "Nieuwe app maken"

en: 3. Click on
nl: 3. Klik op

en: 3. Click on
nl: 3. Klik op

en: 3. Copy & paste HTML code:
nl: 3. Kopieer & plak HTML code:

en: 3. State where you currently placed the icons (URL), and what your goals are, e.g. more shares etc.
nl: 3. Geef aan waar je nu de pictogrammen hebt geplaatst (URL), en wat je doelen zijn, bijv. Meer shares enz.

en: 3. The X post-button allows quick X posting of your article
nl: 3. De X post-button maakt het mogelijk om je artikel snel X te plaatsen.

en: 3: Enter a random Name , Descriptions and Website URL
nl: 3: voer een willekeurige naam, beschrijving en site URL in

en: 4: Go to "Keys and Access Tokens" tab and click on "Generate Token" in the "Token actions" section at the bottom
nl: 4: Ga naar de tab "Sleutels en toegangstokens" en klik op "Token genereren" in de sectie "Token acties" onderaan

en: 5: Then click on "Test OAuth" at the top right and you will see the 4 token key
nl: 5: Klik dan rechtsboven op "Test OAuth" en je zal de 4 token sleutel zien

en: <span id="sfsi_desc_remaining_char">297</span> Characters Remaining
nl: <span id="sfsi_desc_remaining_char">297</span> tekens over

en: <span id="sfsi_title_remaining_char">95</span> Characters Remaining
nl: <span id="sfsi_title_remaining_char">95</span> karakters over

en: <span id="sfsi_twitter_desc_remaining_char">106</span> Characters Remaining
nl: <span id="sfsi_twitter_desc_remaining_char">106</span> tekens over

en: <strong>Description </strong>(leave blank to use the post exerpt)
nl: <strong>Beschrijving </strong>(laat leeg om de bericht samenvatting te gebruiken)

en: <strong>Picture </strong>(For social media sharing)
nl: <strong>Afbeelding</strong> (voor delen via sociale media)

en: <strong>Pinterest description </strong>(leave blank to use the post title)
nl: <strong>Pinterest beschrijving</strong> (laat leeg om de titel van het bericht te gebruiken)

en: <strong>Title </strong>(leave blank to use the post title)
nl: <strong>Titel </strong>(laat leeg om de titel van het bericht te gebruiken)

en: A good & well-fitting design is not only nice to look at, but it increases chances that people will subscribe and/or share your site with friends:
nl: Een goed & goed passend ontwerp is niet alleen mooi om naar te kijken, maar het vergroot ook de kans dat mensen zich abonneren en/of je site delen met vrienden:

en: A smart automatic animation can
nl: Een slimme automatische animatie kan

en: About
nl: Over

en: Above Icon
nl: Boven pictogram

en: Above options are available in the
nl: Bovenstaande opties zijn beschikbaar in de

en: Access Denied
nl: Toegang geweigerd

en: Add Picture
nl: Afbeelding toevoegen

en: Add noopener to external links?
nl: Noopener toevoegen aan externe links?

en: Adjust positioning: move the bar…
nl: Positionering aanpassen: verplaats de balk...

en: Adjust size to space on the website?
nl: Grootte aanpassen aan de ruimte op de site?

en: After posts
nl: Na berichten

en: After product descriptions
nl: Na product beschrijvingen

en: After showing the pop-up, when shall it disappear again?
nl: Wanneer zal de pop-up na het tonen ervan weer verdwijnen?

en: Alignment of icons In the second row:
nl: Uitlijning van pictogrammen in de tweede rij:

en: Alignment of icons if placed via shortcode:
nl: Uitlijning van pictogrammen indien geplaatst via shortcode:

en: Alignment of icons within a widget:
nl: Uitlijning van pictogrammen binnen een widget:

en: Alignment of share icons:
nl: Uitlijning van deelpictogrammen:

en: Alignment:
nl: Uitlijning:

en: Alignments
nl: Uitlijningen

en: Alignments:
nl: Uitlijningen:

en: All blog posts
nl: Alle blog berichten

en: All data will be treated highly confidentially, see the %1s Privacy Policy %2s
nl: Alle gegevens worden uiterst vertrouwelijk behandeld, zie het privacybeleid van %1s. %2s

en: Allow users to send me a Whatsapp message
nl: Laat gebruikers mij een WhatsApp bericht sturen

en: Allow users to share the page via Reddit
nl: Laat gebruikers de pagina delen via Reddit

en: Allow users to share the page via Whatsapp
nl: Laat gebruikers de pagina delen via WhatsApp

en: Allow users to visit my Reddit Page
nl: Laat gebruikers mijn Reddit pagina bezoeken

en: Animate them
nl: Animeer ze

en: Animated Icons
nl: Geanimeerd pictogram

en: Any other wishes for your main icons?
nl: Nog andere wensen voor je hoofd pictogrammen?

en: Apply it now
nl: Nu toepassen

en: Ask in forum
nl: Vraag in het forum

en: At bottom of pages
nl: Onderaan de pagina's

en: At top of pages
nl: Bovenaan de pagina's

en: Authorize your app to access your account info by clicking the “Authorize” button'.
nl: Autoriseer je app om toegang te krijgen tot je account info door te klikken op de "Autoriseer" knop'.

en: Automatic (Using WPML)
nl: Automatisch (met behulp van WPML)

en: Automatic updates for subscribers:
nl: Automatische updates voor abonnees

en: Automatically post on
nl: Automatisch berichten op

en: Available in premium –
nl: Beschikbaar in premium –

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: Before posts
nl: Voor berichten

en: Before product descriptions
nl: Voor product beschrijvingen

en: Below Icon
nl: Onder pictogram

en: Better icon placement
nl: Betere plaatsing van pictogrammen

en: Black
nl: Zwart

en: Bold
nl: Vet

en: Border
nl: Rand

en: Border Color:
nl: Randkleur:

en: Border?
nl: Rand?

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom:
nl: Bodem:

en: Button color:
nl: Knopkleur:

en: By Ultimatelysocial
nl: Door Ultimatelysocial

en: Can have a strong promotional effect.
nl: Kan een sterk promotie effect hebben.

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Center bottom
nl: Midden onderkant

en: Center left
nl: Midden links

en: Center right
nl: Midden rechts

en: Center top
nl: Midden boven

en: Centered
nl: Gecentreerd

en: ChannelId:
nl: Kanaal id:

en: Check it out
nl: Bekijken

en: Check it out.
nl: Bekijk het maar eens.

en: Check out the Premium Plugin
nl: Bekijk de premium plugin

en: Check the Theme
nl: Controleer het thema

en: Chrome Blue
nl: Chroom blauw

en: Chrome Grey
nl: Chrome grijs

en: Click here
nl: Klik hier

en: Click here to benefit from all advantages >
nl: Klik hier om te profiteren van alle voordelen >

en: Click will establish a connection to Sellcodes.com
nl: Klik zal een verbinding tot stand brengen met Sellcodes.com

en: Clicking on it will spin up a new WordPress instance with the respective plugin installed. Powered by %s1%.
nl: Door erop te klikken wordt een nieuwe WordPress instance gestart met de betreffende plugin geïnstalleerd. Aangedreven door %s.

en: Close
nl: Sluiten

en: Close window
nl: Venster sluiten

en: Collapse area
nl: Gebied samenvouwen

en: Color
nl: Kleur

en: Color:
nl: Kleur:

en: Combo (Fade In , Scale)
nl: Combo (Fade in, Scale)

en: Contact me:
nl: Neem contact met me op:

en: Contact us (on FB Messenger)
nl: Neem contact met ons op (op FB messenger)

en: Cool - if it was a reason we colud learn from, please let us know in the Support Forum.
nl: Cool - als het een reden was waar we van kunnen leren, laat het ons dan weten in het ondersteuningsforum.

en: Copies the link of the webpage to clipboard.
nl: Kopieert de link van de webpagina naar het klembord.

en: Copy link
nl: Kopieer link

en: Copy link:
nl: Kopieer link:

en: Copy the access token, paste it into the plugin and click on “Save”.
nl: Kopieer het toegang token, plak het in de plugin en klik op "Opslaan".

en: Copy the “Client id” and “Redirect url” you entered into the plugin. Also enter your Instagram User name. After that click on the “Generate token” button.
nl: Kopieer de "Client ID" en "Omleiden URL" die je in de plugin hebt ingevoerd. Voer ook je Instagram gebruiker naam in. Klik daarna op de "Genereer token" knop.

en: Create a topic page on RateItAll
nl: Maak een onderwerp pagina op RateItAll

en: Cubes
nl: Kubussen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Icon
nl: Aangepast pictogram

en: Custom Icons
nl: Aangepast pictogrammen

en: Custom Icons -
nl: Aangepast pictogrammen -

en: Cute
nl: Leuke

en: De-activate plugin now
nl: Plugin nu deactiveren

en: Deactivate it
nl: Deactiveer het

en: Default
nl: Standaard

en: Define URL*
nl: Definieer URL*

en: Define text & design (optional)
nl: Definieer text & ontwerp (optioneel)

en: Define the location:
nl: Bepaal de locatie:

en: Define url*
nl: Definieer URL*

en: Definition of “Desktop”: Screens larger than
nl: Definitie van "Desktop": schermen groter dan

en: Definition of “Mobile”: Screens smaller than
nl: Definitie van "mobiel": schermen kleiner dan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Design options
nl: Ontwerp opties

en: Desktop
nl: Bureaublad

en: Devices to show icons:
nl: Apparaat om pictogrammen te tonen:

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Dismiss
nl: Negeren

en: Dismiss this notice.
nl: Dit bericht negeren.

en: Display options
nl: Weergave opties

en: Display the icons I selected above
nl: Toont de pictogrammen die ik hierboven heb geselecteerd

en: Do the social media icons show like you want to?
nl: Worden de socialmedia pictogrammen getoond zoals je wilt?

en: Do you want to display 'counts' next to your icons?
nl: Wil je "tellingen" weergeven naast je pictogrammen?

en: Do you want to display a pop-up, asking people to subscribe?
nl: Wil je een pop-up weergeven, waarin mensen wordt gevraagd zich te abonneren?

en: Do you want to set a limit on how often the pop-up is shown?
nl: Wil je een limiet instellen op hoe vaak de pop-up wordt getoond?

en: Do you want to show a subscription form (
nl: Wil je een inschrijving formulier (

en: Don’t activate link
nl: Link niet activeren

en: Don’t review and exit
nl: Niet beoordelen en verlaten

en: Easy to use and 100% FREE social media plugin which adds social media icons to your website with tons of customization features!.
nl: Makkelijk te gebruiken en 100% GRATIS sociale media plugin die socialmedia pictogrammen toevoegt aan je site met tonnen aanpassing rechten!.

en: Edges:
nl: Randen:

en: Email
nl: E-mail

en: Email + Follow text
nl: E-mail + tekst volgen

en: Email icon
nl: E-mail pictogram

en: Email is the most effective tool to build up followership.
nl: E-mail is het meest effectieve gereedschap voor de opbouw van een groep volgers.

en: Email:
nl: E-mail:

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enjoy this site? Please follow and like us!
nl: Geniet je van deze site? Volg en like ons dan!

en: Enough waffling. So do you want to display counts?
nl: Genoeg gewauwel. Dus wil je tellingen weergeven?

en: Enter Access Token Secret:
nl: Voer toegang token geheim in:

en: Enter Access Token:
nl: Voer je toegang token in:

en: Enter Consumer Key:
nl: Voer consumenten sleutel in:

en: Enter Consumer Secret:
nl: Voer consumenten geheim in:

en: Enter Instagram Client Id:
nl: Voer Instagram client ID in:

en: Enter Instagram Redirect Url:
nl: Voer Instagram omleiden URL in:

en: Enter Instagram Token:
nl: Voer Instagram token in:

en: Enter Instagram User name:
nl: Voer Instagram gebruiker naam in:

en: Enter Youtube Channel Id:
nl: Voer YouTube kanaal ID in:

en: Enter Youtube User name:
nl: Voer YouTube gebruiker naam in:

en: Enter the email you want to use
nl: Voer het e-mailadres in dat je wil gebruiken

en: Enter the figure manually:
nl: Voer het cijfer handmatig in:

en: Entry field
nl: Invoer veld

en: Error during settings save.
nl: Fout tijdens het opslaan van de instellingen.

en: Error reporting
nl: Fout rapportage

en: Error: It seems that CURL is disabled on your server. Please contact your server administrator to install / enable CURL.
nl: Fout: het lijkt erop dat CURL is uitgeschakeld op je server. Neem contact op met je server beheerder om CURL te installeren/inschakelen.

en: Every
nl: Iedere

en: Every time user scrolls to the end of the page
nl: Elke keer dat de gebruiker naar het einde van de pagina scrolt

en: Everybody uses email – that’s why it’s
nl: Iedereen gebruikt e-mail - daarom is het

en: Export
nl: Exporteren

en: Facebook is crucial, esp. for sharing.
nl: Facebook is cruciaal, vooral om te delen.

en: Facebook is the giant in the social media world, and even if you don’t have a Facebook account yourself you should display this icon, so that Facebook users can share your site on Facebook.
nl: Facebook is de reus in de wereld van de socialmedia, en zelfs als je zelf geen Facebook account hebt zou je dit pictogram moeten weergeven, zodat Facebook gebruikers je site kunnen delen op Facebook

en: Facebook «Visit»-icon:
nl: Facebook «Bezoek» pictogram:

en: Fade In
nl: Fade in

en: Fade Out
nl: Vervagen uit

en: Faster loading
nl: Sneller laden

en: Fill out the form and make sure that the “Redirect url” is valid and uncheck the “Disable Implicit oAuth” under the security tab.
nl: Voer het formulier in en zorg ervoor dat de "Omleiding URL" geldig is en haal het vinkje weg bij "Impliciete oAuth uitschakelen" onder de tab beveiliging.

en: Fixed icon width
nl: Vaste pictogram breedte

en: Flat
nl: Vlak

en: Flat Square
nl: Plat vierkant

en: Flat Squared
nl: Plat vierkant

en: Flip
nl: Spiegelen

en: Float
nl: Zweven

en: Floating over your website's pages
nl: Zwevend over je site's pagina's

en: Follow
nl: Volgen

en: Follow me on Facebook
nl: Volg mij op Facebook

en: Follow me on Linkedin:
nl: Volg me op LinkedIn:

en: Follow me on WeChat
nl: Volg me op WeChat

en: Follow me on X (Twitter):
nl: Volg me op X (Twitter):

en: Follow-button:
nl: Volg knop:

en: Font color (of counts):
nl: Lettertype kleur (van tellingen):

en: Font color:
nl: Lettertype kleur:

en: Font size
nl: Lettertypegrootte

en: Font size:
nl: Lettertype grootte:

en: Font style:
nl: Lettertype stijl:

en: Font:
nl: Lettertype:

en: For generate your app token you need to enter your "Client Id" and "Redirect Url".%1sGenerate Token%2s
nl: Voor het genereren van je app token moet je je "client ID" en "omleiding URL" invoeren.%1sGenereer token%2s

en: For most blogs it’s
nl: Voor de meeste blogs is het

en: For which icons do you want to show the counts?
nl: Welke pictogrammen wil je op je site tonen?

en: Friendly support
nl: Vriendelijke ondersteuning

en: Fully responsive
nl: Volledig responsive

en: Get advice for more shares & traffic (FREE!)
nl: Krijg advies voor meer shares & verkeer (GRATIS!)

en: Get alerts
nl: Waarschuwingen krijgen

en: Get full access now.
nl: Krijg nu volledige toegang.

en: Get it now
nl: Verkrijg het nu

en: Get it now at 20% discount
nl: Koop het nu met 20% korting

en: Get it now.
nl: Pak het nu.

en: Get more traffic
nl: Krijg meer verkeer

en: Get new posts by email:
nl: Ontvang nieuwe berichten per e-mail:

en: Give me access!
nl: Geef me toegang!

en: Glossy
nl: Glanzend

en: Go Premium
nl: Ga voor Premium

en: Go to
nl: Ga naar

en: Go to Support Forum >
nl: Ga naar de ondersteuning forum>

en: Go to Support Forum>
nl: Ga naar de ondersteuning forum>

en: Go to forum
nl: Ga naar forum

en: Go to the
nl: Ga naar de

en: Go to the widget area and drag & drop it where you want to have it!
nl: Ga naar het widget gebied en versleep het waar je het wil hebben!

en: Gradient
nl: Gradiënt

en: Greyed-out options are available in the
nl: Grijze opties zijn beschikbaar in de

en: Have issues? %1$sAsk us in the forum%2$s - %3$sit's FREE and quick!
nl: Heb je problemen? %1$sVraag het ons in het forum%2$s - %3$shet is GRATIS en snel!

en: Height
nl: Hoogte

en: Here you can upload custom icons which perform the same actions as the standard icons.
nl: Hier kun je aangepaste pictogrammen uploaden die dezelfde acties uitvoeren als de standaard pictogrammen.

en: Here you have two options:
nl: Hier heb je twee opties:

en: Hide section for all
nl: Verberg sectie voor iedereen

en: Horizontally
nl: Horizontaal

en: How do you want to pay?
nl: Hoe wil je betalen?

en: I already did (don't show this again)
nl: Dat heb ik al gedaan (laat dit niet meer zien)

en: I got the
nl: Ik heb de

en: I want to see how it works
nl: Ik wil zien hoe het werkt

en: I'm done!
nl: Ik ben klaar!

en: Icon Box Layout
nl: Pictogram box lay-out

en: Icons Only
nl: Alleen pictogrammen

en: Icons per row:
nl: Pictogrammen per rij:

en: Icons size:
nl: Pictogram grootte:

en: Icons width:
nl: Pictogram breedte:

en: If a user clicks on your icons, do you want to open the page in a new window?
nl: Als een gebruiker op je pictogrammen klikt, wil je dan de pagina in een nieuw venster openen?

en: If not, ask us in the %1$sforum%2$s, we're happy to help – %3$squickly & for free!%4$s
nl: Zo niet, vraag het ons in het %1$sforum%2$s, we helpen graag - %3$ssnel & gratis!%4$s

en: If people click on the icon an email will open with your email address already entered. This makes sense to use if you don’t offer a contact option anywhere else.
nl: Als mensen op het pictogram klikken, wordt een e-mail geopend waarin je e-mailadres al is ingevuld. Dit is zinvol om te gebruiken als je nergens anders een contact optie aanbiedt.

en: If people subscribe they will receive your new posts automatically by email. The service is FREE and you get full access to your subscriber’s emails and interesting statistics:
nl: Als mensen zich abonneren ontvangen ze je nieuwe berichten automatisch per e-mail. De dienst is GRATIS en je krijgt volledige toegang tot de e-mails van je abonnees en interessante statistieken:

en: If this feature is activated, you’ll see “Try it out”-buttons on the screen where you can %s1%add new plugins%s2%.
nl: Als deze functie is geactiveerd, zie je "Probeer het uit" knoppen op het scherm waar je %s1%nieuwe plugins kunt toevoegen%s2%.

en: If you do not know how to do the upgrade, please ask your server team or hosting company to do it for you.
nl: Als je niet weet hoe je moet upgraden, vraag dan je server team of hosting bedrijf om het voor je te doen.

en: If you don’t want to lose the Facebook share & like counts
nl: Als je de Facebook share & like tellingen niet wil verliezen

en: If you face any issue, please ask in %1$sSupport Forum%2$s. We'll try to respond quickly. Thank you!
nl: Als je een probleem hebt, vraag het dan in %1$sSupport forum%2$s. We zullen proberen snel te reageren. Bedankt!

en: If you have a X (Twitter)-account then adding this icon is a no-brainer. However, similar as with Facebook, even if you don’t have one you should still show this icon so that X (Twitter)-users can share your site.
nl: Als je een X (Twitter) account hebt is het toevoegen van dit pictogram vanzelfsprekend. Edoch, net als bij Facebook, zelfs als je er geen hebt moet je dit pictogram nog steeds tonen zodat X (Twitter) gebruikers je site kunnen delen.

en: If you select «Yes» here, then the icons which you placed via %1$swidget%2$s or %3$sshortcode%4$s will still be visible on the screen as user scrolls down your page, i.e. they will stick at the top.
nl: Als je hier «Ja» selecteert, dan zullen de pictogrammen die je via %1$swidget%2$s of %3$sshortcode%4$s hebt geplaatst nog steeds zichtbaar zijn op het scherm als de gebruiker naar beneden scrolt op je pagina, d.w.z. Dat ze bovenaan blijven staan.

en: If you want %1$smore likes & shares%2$s, more placement options, better sharing features (eg: define the text and image that gets shared), optimization for mobile, %3$smore icon design styles,%4$sanimated icons,%5$sthemed icons,%6$s and %7$smuch more%8$s, then %9$sgo premium%10$s.
nl: Als je %1$smeer vind-ik-leuks & shares%2$s, meer plaatsing mogelijkheden, betere deel mogelijkheden (bijvoorbeeld: bepaal de tekst en afbeelding die gedeeld wordt), optimalisatie voor mobiel, %3$smeer pictogram ontwerp stijlen,%4$sgeanimeerde pictogrammen,%5$sthema pictogrammen,%6$s en %7$sveel meer%8$s, dan %9$sga Premium%10$s.

en: If you're a charity or contributor for good causes, link here to your profile on
nl: Als je een goed doel nastreeft of bijdraagt aan een goed doel, link dan hier naar je profiel op

en: If you're not a WordPress user yet, please sign up – it's quick! Once logged in you‘ll see a section at the bottom where you can ask your question.
nl: Als je nog geen WordPress gebruiker bent, meld je dan aan - dat gaat snel! Eenmaal ingelogd zie je een sectie aan de onderkant waar je je vraag kunt stellen.

en: If you‘re not a Wordpress user yet, please sign up – it‘s quick! Once logged in you‘ll see a section at the bottom where you can ask your question.
nl: Als je nog geen WordPress gebruiker bent, meld je dan aan - dat gaat snel! Eenmaal ingelogd zie je een sectie aan de onderkant waar je je vraag kunt stellen.

en: If you’ve given your icon only one function (i.e. no pop-up where user can perform different actions) then you can define here what text will be displayed if a user moves his mouse over the icon:
nl: Als je je pictogram slechts één functie hebt gegeven (dus geen pop-up waar de gebruiker verschillende acties kan uitvoeren), dan kun je hier bepalen welke tekst wordt weergegeven als de gebruiker met zijn muis over het pictogram beweegt:

en: In addition to the email- and follow-icon you can also show a subscription form which maximizes chances that people subscribe to your site.
nl: Naast het e-mail- en volg pictogram kun je ook een inschrijf formulier tonen, waardoor de kans dat mensen zich op je site inschrijven wordt gemaximaliseerd.

en: In general,
nl: In het algemeen,

en: In the Premium Plugin you can choose to display the text on subscribe form in a font already present in your theme.
nl: In de Premium plugin kun je ervoor kiezen om de tekst op het inschrijfformulier weer te geven in een lettertype dat al aanwezig is in je thema.

en: In the Premium Plugin you can choose to display the text on the pop-up in a font already present in your theme
nl: In de Premium plugin kun je ervoor kiezen om de tekst in de pop-up weer te geven in een lettertype dat al in je thema aanwezig is

en: In your theme's header
nl: In de header van je thema's

en: Include or exclude pages where icons should show
nl: Pagina's opnemen of uitsluiten waar pictogrammen moeten verschijnen

en: Increases your site security.
nl: Verhoog de beveiliging van je site.

en: IncreasingHappiness:
nl: Geluk vergroten:

en: Inherit
nl: Erven

en: Insert into post
nl: Invoegen in bericht

en: It also makes sense if you already offer an email newsletter.
nl: Het is ook zinvol als je al een e-mail nieuwsbrief aanbiedt.

en: It comes across as
nl: Het komt over als

en: It depends:
nl: Dat hangt ervan af:

en: It depends:
nl: Dat hangt ervan af:

en: Italic
nl: Cursief

en: It’s a psychological fact that people like to follow other people (as explained well in Robert Cialdini’s book “%1sInfluence%2s”), so when they see that your site has already a good number of Facebook likes, it’s more likely that they will subscribe/like/share your site than if it had 0.
nl: Het is een psychologisch feit dat mensen graag andere mensen volgen (zoals goed uitgelegd in Robert Cialdini's boek "%1sInfluence%2s"), dus als ze zien dat je site al een flink aantal Facebook vind-ik-leuks heeft, is het waarschijnlijker dat ze je site zullen abonneren/liken/delen dan wanneer het er 0 zouden hebben.

en: Just de-activate it
nl: Gewoon deactiveren

en: Key points
nl: Hoofdpunten

en: Language & Button-text
nl: Taal & knoptekst

en: Language for Like, Share and Subscribe buttons (Facebook, X (Twitter), Youtube):
nl: Taal voor vind-ik-leuks, delen en abonneren knoppen (Facebook, X (Twitter), YouTube):

en: Large
nl: Groot

en: Learn More
nl: Lees verder

en: Learn more
nl: Kom meer te weten

en: Learn more.
nl: Leer meer.

en: Leave empty if you don't want to
nl: Laat leeg als je dat niet wilt

en: Left
nl: Links

en: Left Align
nl: Links uitlijnen

en: Left aligned
nl: Links uitgelijnd

en: Left:
nl: Links:

en: Let us consult you if you placed the icons in the best possible way for most shares & traffic.
nl: Laten we overleggen of je je pictogrammen zo goed mogelijk hebt geplaatst voor het meeste shares & verkeer.

en: Like my blog on Facebook (+1)
nl: “Like” mijn blog op Facebook (+1)

en: Like my page with Sina Weibo
nl: Vind-ik-leuk mijn pagina met Sina Weibo

en: Like my site (on OK)
nl: Vind mijn site leuk (op OK)

en: Link :
nl: Link:

en: Link it to a certain page
nl: Link het naar een bepaalde pagina

en: Linkedin
nl: LinkedIn

en: Linkedin «Visit»-icon:
nl: LinkedIn «Bezoek» pictogram:

en: Login and then click on “Register Your Application” to get to the “Manage Clients” section. On there click on the “Register a new client” button
nl: Login en klik op "Registreer je toepassing" om naar de sectie "Klanten beheren" te gaan. Daar klik je op de knop "Een nieuwe klant registreren"

en: Make icons stick?
nl: Pictogrammen laten plakken?

en: Make icons…
nl: Pictogrammen maken…

en: Margin From:
nl: Marge van:

en: Margin between icons:
nl: Marge tussen pictogrammen:

en: Margins:
nl: Marges:

en: Mastodon
nl: Mastodont

en: Mastodon is the largest decentralized social network on the internet that functions much like X (Twitter).
nl: Mastodon is het grootste gedecentraliseerde sociale netwerk op het internet dat werkt zoals X (Twitter).

en: May increase the website's loading time slightly
nl: Kan de laadtijd van de site iets verlengen

en: Message me on Telegram:
nl: Bericht me op Telegram:

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Mobile optimization
nl: Optimaliseer voor mobiel

en: More Likes & Shares
nl: Meer vind-ik-leuks & shares

en: More icon designs
nl: Meer pictogram ontwerpen

en: More people come back
nl: Meer mensen komen terug

en: More platforms
nl: Andere platformen

en: Mouse-Over effects
nl: Muis over effect

en: Mouseover text
nl: Muis over tekst

en: Move over the Facebook-icon…
nl: Weg met het Facebook pictogram…

en: Move over the LinkedIn-icon…
nl: Weg met het LinkedIn pictogram…

en: Move over the Pinterest-icon…
nl: Weg met het Pinterest pictogram…

en: Move over the X (Twitter)-icon…
nl: Verplaats het X (Twitter) pictogram…

en: Move over the YouTube-icon…
nl: Weg met het YouTube pictogram…

en: My Telegram username
nl: Mijn telegram gebruiker naam

en: Need different selection for mobile ?
nl: Andere selecties nodig voor mobiel?

en: Need different selections for mobile?
nl: Andere selecties nodig voor mobiel?

en: Need help?
nl: Hulp nodig?

en: Need icons for another theme? Let us know in the %1$sSupport Forum%2$s.
nl: Heb je pictogrammen nodig voor een ander thema? Laat het ons weten in het %1$sOndersteuningsforum%2$s.

en: New window
nl: Nieuw venster

en: New:
nl: Nieuw:

en: No
nl: Nee

en: No chat agent are available, However
nl: Er is geen chat medewerker beschikbaar, echter

en: No clue, let me give a 5-star rating instead
nl: Geen idee, laat me in plaats daarvan een 5 sterren waardering geven

en: No effect
nl: Geen effect

en: No restrictions
nl: Geen beperkingen

en: No, don't worry, there was a different reason, I want to de-activate it
nl: Nee, maak je geen zorgen, er was een andere reden, ik wil het deactiveren

en: Normal
nl: Normaal

en: Note: Also if you already offer a newsletter it makes sense to offer this option too, because it will get you %1$s more readers%2$s as explained %3$shere.%4$s
nl: Opmerking: ook als je al een nieuwsbrief aanbiedt is het zinvol om deze optie ook aan te bieden, omdat het je %1$s meer lezers oplevert%2$s zoals uitgelegd %3$shier.%4$s

en: Note: Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
nl: Opmerking: Lorem Ipsum is slechts een dummy tekst uit de drukkerij en zet industrie. Lorem Ipsum is de standaard dummy tekst in de branche sinds de 16e eeuw, toen een onbekende drukker een zethaak met letters nam en deze door elkaar schudde om een letter proef boek te maken. Het heeft niet alleen vijf eeuwen overleefd, maar ook de sprong naar elektronisch zetwerk, en is in wezen onveranderd gebleven. Het werd gepopulariseerd in de jaren zestig met de uitgave van Letraset vellen met Lorem Ipsum-passages, en meer laatst met desktop publishing software zoals Aldus PageMaker met versies van Lorem Ipsum.

en: Now you will be redirected to the redirect url (which you entered during app creation) and find your access token at the end of this url(For example: http://your-website.com/#access_token=< your access token>)
nl: Nu zul je worden omgeleid naar de omleiding URL (die je hebt ingevoerd tijdens het aanmaken van de app) en je toegang token vinden aan het einde van deze URL (Bijvoorbeeld: http://your-website.com/#access_token=< your access token>)

en: Nowhere
nl: Nergens

en: Of course, if you start at 0, you shoot yourself in the foot with that. So we suggest that you only turn this feature on once you have a good number of followers/likes/shares (min. of 20 – no worries if it’s not too many, it should just not be 0). %1sNew:%2s In the Premium Plugin you can define a threshold (min. number of counts) when it will automatically switch to showing the counts. %3sGo Premium%4s
nl: Natuurlijk, als je op 0 begint, schiet je jezelf daarmee in de voet. We stellen daarom voor dat je deze functie pas inschakelt als je een goed aantal volgers/vind-ik-leuks/shares hebt (min. 20 - geen zorgen als het er niet te veel zijn, het moet gewoon niet 0 zijn). %1sNieuw:%2s in de Premium plugin kun je een drempel instellen (min. Aantal tellingen) waarop automatisch wordt overgeschakeld op het tonen van de tellingen. %3sGa naar Premium%4s

en: Off
nl: Uit

en: Oh! You don\'t like our plugin?
nl: Vind je onze plugin niet goed?

en: Ok, Review it
nl: Oké, beoordeel het

en: Ok, activate link
nl: Ok, activeer link

en: Ok, fine, however for using this plugin for FREE, please support us by activating a link back to our site:
nl: Ok, prima, maar voor het gebruik van deze plugin GRATIS, gelieve ons te steunen door het activeren van een link terug naar onze site:

en: Ok, keep it active for the time being,
nl: Ok, hou het voorlopig actief,

en: On
nl: Aan

en: On WooComerce Product Pages
nl: Op WooCommerce productpagina's

en: On all pages
nl: Op alle pagina's

en: On some pages
nl: Op sommige pagina's

en: On the pages where you edit your posts/pages, you’ll see a (new) section where you can define which pictures & text should be shared. This extra section is displayed on the following:
nl: Op de pagina's waar je je berichten/pagina's bewerkt, zie je een (nieuwe) sectie waar je kunt aangeven welke foto & tekst gedeeld moet worden. Deze extra sectie wordt weergegeven op de volgende:

en: On your Woocommerce product pages
nl: Op je WooCommerce product pagina's

en: Once
nl: Eénmalig

en: One license is valid for one site (as support is included), but we offer %1$s20&#37; discounts%2$s for all your following purchases
nl: Eén licentie is geldig voor één site (want ondersteuning is inbegrepen), maar we bieden %1$s20&#37; kortingen%2$s voor al je volgende aankopen

en: Only show icons on certain pages (Inclusion rules)
nl: Alleen pictogrammen tonen op bepaalde pagina's (Opname regels)

en: Optional
nl: Optioneel

en: Options:
nl: Opties:

en: Or, place the icons directly into our (theme) codes by using
nl: Of plaats de pictogrammen direct in onze (thema)codes door gebruik te maken van

en: Orange
nl: Oranje

en: Order of your icons
nl: Volgorde van je pictogrammen

en: Original icons
nl: Originele pictogrammen

en: Other pages
nl: Andere pagina's

en: Overall size & border
nl: Totale grootte & rand

en: PLEASE
nl: ALSJEBLIEFT

en: Page
nl: Pagina

en: Pages to show icons:
nl: Pagina's om pictogrammen te tonen:

en: Phone
nl: Telefoon

en: Pick which icon you want to use:
nl: Kies welk pictogram je wil gebruiken:

en: Pin my blog on Pinterest (+1)
nl: Pin mijn blog op Pinterest (+1)

en: Place it on your site
nl: Plaats het op je site

en: Place via shortcode
nl: Plaats via shortcode

en: Placement of (horizontal) sticky bar:
nl: Plaatsing van de (horizontale) sticky balk:

en: Placement of (vertical) sticky bar:
nl: Plaatsing van de (verticale) sticky balk:

en: Placing icons in your theme's header can be tricky / technical as CSS & PHP know-how is required (as every theme is different, no "automatic" placement is possible).
nl: Het plaatsen van pictogrammen in de header van je thema kan lastig/technisch zijn, omdat CSS & PHP-kennis vereist (aangezien elk thema anders is, is geen "automatische" plaatsing mogelijk).

en: Please ask your question in the...
nl: Stel je vraag in het...

en: Please hold the CTRL key to select multiple pages.
nl: Houd de CTRL toets ingedrukt om meerdere pagina’s te selecteren.

en: Please select one or multiple placement options:
nl: Selecteer één of meerdere plaatsing opties:

en: Please specify which counts should be shown:
nl: Geef aan welke tellingen moeten worden getoond:

en: Please use the shortcode
nl: Gebruik de shortcode

en: Please visit us at
nl: Bezoek ons op

en: Post
nl: Bericht

en: Posts overview pages (blog homepage)
nl: Berichten overzicht pagina's (blog homepage)

en: Pre-filled message
nl: Vooraf ingevuld bericht

en: Pre-sales question
nl: Pre-sales vraag

en: Premium Feature:
nl: Premium functie:

en: Premium Plugin
nl: Premium plugin

en: Premium feature
nl: Premium functie

en: Preview:
nl: Voorbeeld:

en: Privacy Policy
nl: Privacybeleid

en: RSS is still popular, esp. among the tech-savvy crowd.
nl: RSS is nog steeds populair, vooral onder de techneuten.

en: RSS stands for Really Simply Syndication and is an easy way for people to read your content. You can learn more about it
nl: RSS staat voor Really Simply Syndication en is een gemakkelijke manier voor mensen om je inhoud te lezen. Je kunt er meer over leren

en: Read more
nl: Lees verder

en: Recently switched to https?
nl: Recent overgegaan op https?

en: Recommend my business or product on Linkedin:
nl: Beveel mijn bedrijf of product aan op LinkedIn:

en: Remove credit link
nl: Verwijder credit link

en: Responsive icons
nl: Responsive pictogram

en: Retrieve the number of Instagram followers
nl: Het aantal Instagram volgers ophalen

en: Retrieve the number of Pins
nl: Haal het aantal Pins op

en: Retrieve the number of Pinterest (+1) (on your blog)
nl: Het nummer van Pinterest ophalen (+1) (op je blog)

en: Retrieve the number of Subscribers
nl: Het aantal abonnees ophalen

en: Retrieve the number of likes
nl: Het aantal vind-ik-leuks ophalen

en: Retrieve the number of pins of board from your pinterest account
nl: Verkrijg het aantal pins van je Pinterest account

en: Retrieve the number of pinterest followers
nl: Het aantal Pinterest volgers ophalen

en: Retrieve the number of subscribers automatically
nl: Het aantal abonnees automatisch ophalen

en: Right
nl: Rechts

en: Right Align
nl: Rechts uitlijnen

en: Right:
nl: Rechts:

en: Round
nl: Rond

en: Round icons
nl: Ronde pictogrammen

en: Same-icon effects
nl: Effecten met hetzelfde pictogram

en: Save
nl: Opslaan

en: Save All Settings
nl: Alle instellingen opslaan

en: Scale
nl: Schaal

en: See all %1$sfeatures%2$s Premium Plugin
nl: Bekijk alle %1$sfuncties%2$s Premium plugin

en: See your
nl: Zie je

en: Select Icons
nl: Selecteer pictogrammen

en: Select icons:
nl: Selecteer pictogrammen:

en: Selected pages
nl: Geselecteerde pagina's

en: Settings
nl: Instellingen

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Shaded Dark
nl: Donkere met schaduw

en: Shaded Light
nl: Licht met schaduw

en: Shadow:
nl: Schaduw:

en: Share
nl: Delen

en: Share by email
nl: Delen via e-mail

en: Share count
nl: Aantal delen

en: Share count text:
nl: Deel aantal tekst:

en: Share my blog on Mastodon
nl: Deel mijn blog op Mastodon

en: Share my blog on Sina Weibo
nl: Deel mijn blog op Sina Weibo

en: Share my blog on Telegram
nl: Deel mijn blog op Telegram

en: Share my blog with friends (on Bluesky)
nl: Deel mijn blog met vrienden (op Bluesky)

en: Share my blog with friends (on Facebook)
nl: Deel mijn blog met vrienden (on Facebook)

en: Share my blog with friends (on Threads)
nl: Deel mijn blog met vrienden (op threads)

en: Share my blog with friends (on VK)
nl: Deel mijn blog met vrienden (op VK)

en: Share my page on LinkedIn
nl: Deel mijn pagina op LinkedIn

en: Share my page on WeChat
nl: Deel mijn pagina op WeChat

en: Share my site with friends (on FB Messenger)
nl: Deel mijn site met vrienden (op FB messenger)

en: Share the premium plugin and earn 40% of the purchase price!
nl: Deel de Premium plugin en verdien 40% van de aankoop prijs!

en: Sharing texts & pictures?
nl: Teksten & foto's delen?

en: Sharp
nl: Scherp

en: Shopping cart
nl: Winkelwagen

en: Show a Pinterest icon over images on mouse-over
nl: Toon een Pinterest pictogram over afbeeldingen bij mouse over

en: Show icons
nl: Toon pictogrammen

en: Show icons after posts
nl: Toon pictogrammen na berichten

en: Show icons on all except the following pages (Exclusion rules)
nl: Toon pictogrammen op alle behalve de volgende pagina's (Uitsluitingsregels)

en: Show more useful tips for more sharing & traffic?
nl: Meer nuttige tips tonen voor meer sharing & verkeer?

en: Show on:
nl: Toon op:

en: Show other icons on mouse-over (Only applied for Desktop Icons)
nl: Toon andere pictogrammen bij mouse over (Alleen toegepast voor bureaublad pictogrammen)

en: Show the USM support widget on the front-end?
nl: USM ondersteuning widget op front-end tonen?

en: Show the bar on:
nl: Toon de balk op:

en: Show the total share count on the left of your icons. It will only be visible if the individual counts are set up under <a href="#" onclick="event.preventDefault();sfsi_scroll_to_div('ui-id-9')" >question 5</a>.
nl: Toon het totale aantal deel links van je pictogrammen. Het zal alleen zichtbaar zijn als de individuele tellingen zijn ingesteld onder <a href="#" onclick="event.preventDefault();sfsi_scroll_to_div('ui-id-9')" >vraag 5</a>.

en: Show them via a widget
nl: Toon ze via een widget

en: Show this icon if you have a Facebook account.
nl: Toon dit pictogram als je een Facebook account hebt.

en: Show this icon if you have a Pinterest account (and you should set up one if you publish new pictures regularly – that can increase your traffic significantly).
nl: Toon dit pictogram als je een Pinterest account hebt (en je zou er een moeten aanmaken als je regelmatig nieuwe foto's publiceert - dat kan je verkeer aanzienlijk vergroten).

en: Show this icon if you have a Reddit account.
nl: Toon dit pictogram als je een Reddit account hebt.

en: Show this icon if you have a Snapchat account.
nl: Toon dit pictogram als je een Snapchat account hebt.

en: Show this icon if you have a Telegram account.
nl: Toon dit pictogram als je een Telegram account hebt.

en: Show this icon if you have a TikTok account.
nl: Toon dit pictogram als je een TikTok account hebt.

en: Show this icon if you have a VK account.
nl: Toon dit pictogram als je een VK account hebt.

en: Show this icon if you have a WeChat account.
nl: Toon dit pictogram als je een WeChat account hebt.

en: Show this icon if you have a Weibo account.
nl: Toon dit pictogram als je een Weibo account hebt.

en: Show this icon if you have a Youtube account (and you should set up one if you have video content – that can increase your traffic significantly).
nl: Toon dit pictogram als je een YouTube account hebt (en je zou er een moeten aanmaken als je video inhoud hebt - dat kan je verkeer aanzienlijk verhogen).

en: Show this icon if you have an Instagram account.
nl: Toon dit pictogram als je een Instagram account hebt.

en: Show this icon if you have an OK account.
nl: Toon dit pictogram als je een OK account hebt.

en: Show this icon if you want to allow users to share the page via WhatsApp.
nl: Toon dit pictogram als je gebruikers wil toestaan de pagina te delen via WhatsApp.

en: Show this icon if you want to allow visitors to copy the url address of the page with a single click.
nl: Toon dit pictogram als je bezoekers wil toestaan om de URL adres van de pagina te kopiëren met één klik.

en: Shuffle them automatically
nl: Shuffle ze automatisch

en: Silver
nl: Zilver

en: Simply answer the questions below %1$s(at least the first 3)%2$s - that`s it!
nl: Beantwoord gewoon de onderstaande vragen %1$s(tenminste de eerste 3)%2$s - dat is het!

en: Simply:
nl: Gewoon:

en: Single post pages
nl: Enkelvoudige bericht pagina's

en: Size &amp; spacing of your icons
nl: Grootte & afstand van je pictogrammen

en: Size:
nl: Grootte:

en: Small
nl: Klein

en: Spacing between icons:
nl: Afstand tussen pictogrammen:

en: Stay at the same place A
nl: Blijf op dezelfde plaats A

en: Stay at the same place B
nl: Blijf op dezelfde plaats B

en: Steps:
nl: Stappen:

en: Sticky bar
nl: Sticky balk

en: Sticky icons
nl: Sticky pictogrammen

en: Still have questions? Please ask!
nl: Nog vragen? Stel ze gerust!

en: Strongly recommended:
nl: Sterk aanbevolen:

en: Style:
nl: Stijl:

en: Subscribe button
nl: Inschrijf knop

en: Subscribe to me (on OK)
nl: Abonneer je op mij (op OK)

en: Subscribe to me on Youtube
nl: Abonneer op mijn YouTube kanaal

en: Support Forum
nl: Ondersteuningsforum

en: Support widget
nl: Ondersteuning widget

en: Suppress error messages?
nl: Onderdruk fout berichten?

en: Tailor the sender name & subject line
nl: Afzender naam & onderwerp regel aanpassen

en: Technical question
nl: Technische vragen

en: Test new plugins before installing:
nl: Test nieuwe plugins alvorens ze te installeren:

en: Text
nl: Tekst

en: Text Options
nl: Tekst opties

en: Text above the entry field
nl: Tekst boven invoer veld

en: Text on icons:
nl: Tekst op pictogrammen:

en: Text to appear before the sharing icons:
nl: Tekst die voor de deel pictogrammen moet verschijnen:

en: Text:
nl: Tekst:

en: Thank you for installing the %1$sUltimate Social Media Icons%2$s Plugin. Please go to the %3$splugin's settings page%4$s to configure it.
nl: Dank je wel voor het installeren van de %1$sUltimate Social Media PLUS%2$s plugin. Ga naar de %3$sinstellingen pagina%4$s om het te configureren.

en: Thank you!
nl: Bedankt!

en: The Facebook Messenger icon can perform the following actions:
nl: Het Facebook messenger pictogram kan de volgende acties uitvoeren:

en: The Facebook icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
nl: Het Facebook pictogram kan verschillende acties uitvoeren. Kies hieronder welke acties uitgevoerd moeten worden. Als je meerdere opties selecteert kunnen de gebruikers selecteren welke actie ze verkiezen

en: The Facebook icon should allow users to...
nl: Het Facebook pictogram moet gebruikers in staat stellen...

en: The LinkedIn icon should allow users to...
nl: Het LinkedIn pictogram moet gebruikers in staat stellen om..

en: The Mastodon icon can perform two actions. Pick below which actions it should perform
nl: Het Mastodon pictogram kan twee acties uitvoeren. Kies hieronder welke acties het moet uitvoeren

en: The Pinterest icon should allow users to...
nl: Het Pinterest pictogram moet gebruikers in staat stellen om...

en: The Telegram icon can perform the following actions:
nl: Het Telegram pictogram kan de volgende acties uitvoeren:

en: The WeChat icon can perform the following actions:
nl: Het WeChat pictogram kan de volgende acties uitvoeren:

en: The Weibo icon can perform several actions:
nl: Het Weibo pictogram kan verschillende acties uitvoeren:

en: The X (Twitter) icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
nl: Het X (Twitter) pictogram kan verschillende acties uitvoeren. Kies hieronder welke het moet uitvoeren. Als je meerdere opties selecteert, kunnen gebruikers selecteren wat ze %1s willen doen (zie een voorbeeld) %2s

en: The X (Twitter) icon should allow users to...
nl: Het X (Twitter) pictogram moet gebruikers in staat stellen om...

en: The Youtube icon can perform several actions. Pick below which ones it should perform. If you select several options, then users can select what they want to do %1s (see an example) %2s
nl: Het YouTube pictogram kan verschillende acties uitvoeren. Selecteer hieronder welke het moet uitvoeren. Als je meerdere opties selecteert, kunnen gebruikers selecteren wat ze %1s willen doen (zie een voorbeeld) %2s

en: The Youtube icon should allow users to...
nl: Het YouTube pictogram moet gebruikers in staat stellen om...

en: The icons have been compressed by %1sShortpixel.com%2s for faster loading of your site. Thank you Shortpixel!
nl: De pictogrammen zijn gecomprimeerd door %1sShortpixel.com%2s voor het sneller laden van je site. Bedankt Shortpixel!

en: The plugin
nl: De plugin

en: The plugin is priced really fairly - click on the payment options above to see the price
nl: De plugin is echt eerlijk geprijsd - klik op de betaling opties hierboven om de prijs te zien

en: The service offers many (more) advantages:
nl: De dienst biedt veel (meer) voordelen:

en: The sticky bar is always aligned centrally (vertically). If you want to move it higher or lower, please fill the above.
nl: De sticky balk wordt altijd centraal (verticaal) uitgelijnd. Als je hem hoger of lager wil zetten, vul dan het bovenstaande in

en: Theme options
nl: Thema opties

en: Themed icons
nl: Thema pictogrammen

en: Then click on “Register” button.
nl: Klik dan op de knop "Registreren".

en: Therefore, you can select to display the count next to your main icons, which will look like this (example for round icons):
nl: Daarom kun je selecteren om de telling naast je hoofd pictogrammen weer te geven, wat er dan zo uitziet (voorbeeld voor ronde pictogrammen):

en: These are responsive & independent from the icons you selected elsewhere in the plugin.
nl: Deze zijn responsive & onafhankelijk van de pictogrammen die je ergens anders in de plugin hebt geselecteerd.

en: Thickness
nl: Dikte

en: Thickness:
nl: Dikte:

en: Thin
nl: Dun

en: This description will be used when shared on Facebook, Linkedin, Twitter and WhatsApp (if you use ‘Twitter cards’). Leave it blank to use the post excerpt. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:description»]
nl: Deze beschrijving wordt gebruikt wanneer je het bericht deelt op Facebook, LinkedIn, Twitter en WhatsApp (als je 'Twitter kaarten' gebruikt). Laat het leeg om het bericht samenvatting te gebruiken. [Ontwikkelaars: dit wordt gebruikt door de open graph meta tag "og:description»]

en: This description will be used when this post is shared on Pinterest. Leave it blank to use the post title.
nl: Deze beschrijving wordt gebruikt wanneer dit bericht wordt gedeeld op Pinterest. Laat het leeg om de titel van het bericht te gebruiken.

en: This is independent from the icons selected elsewhere in the plugin.
nl: Dit is onafhankelijk van de elders in de plugin geselecteerde pictogrammen.

en: This is not to be confused with making the icons permanently placed in the same position, which is possible in the %1$s Premium Plugin.%2$s
nl: Dit is niet te verwarren met het permanent op dezelfde positie plaatsen van de pictogrammen, wat mogelijk is in de %1$s Premium plugin.%2$s

en: This review is %1$s100&#37; free%2$s and offered to you as courtesy of Ultimatelysocial.com
nl: Deze waardering is %1$s100&#37; gratis%2$s en wordt je aangeboden met dank aan Ultimatelysocial.com

en: This title will be used when shared on Facebook, Linkedin and WhatsApp. Leave it blank to use the post title. [Developers: this is used by the open graph meta tag «og:title»]
nl: Deze titel wordt gebruikt bij het delen op Facebook, LinkedIn en WhatsApp. Laat het leeg om de berichttitel te gebruiken. [Ontwikkelaars: dit wordt gebruikt door de open graph meta tag "og:title»]

en: This widget is %1$sonly visible to you as admin%2$s. You can %3$shide it forever.%4$s
nl: Deze widget is %1$salleen zichtbaar voor je als beheerder%2$s. Je kunt %3$shet voor altijd verbergen.%4$s

en: This will be used as tweet-text (the link which get shared will be automatically the added at the end). If you don’t enter anything here the tweet text will be used which you defined globally under question 6 on the plugin’s settings page.
nl: Dit wordt gebruikt als tweet tekst (de link die wordt gedeeld wordt automatisch aan het einde toegevoegd). Als je hier niets invult wordt de tweet tekst gebruikt die je globaal hebt gedefinieerd onder vraag 6 op de instellingen pagina van de plugin

en: This will create your FREE acccount on
nl: Dit zal je GRATIS account aanmaken op

en: This will create your FREE account on follow.it, using above email.
nl: Dit zal je GRATIS account aanmaken op follow.it, met bovenstaande e-mail.

en: Those are usually all you need:
nl: Dat is meestal alles wat je nodig hebt:

en: Thumbs up to that one!
nl: Duimen voor die ene!

en: Tiktok:
nl: TikTok:

en: To complete the process please follow these steps:
nl: Volg deze stappen om het proces te voltooien:

en: To find your Channel ID, login to your YouTube account, click the user icon at the top right corner and select "Settings" , then click "Advanced settings". Your Channel ID will be displayed there.
nl: Om je kanaal ID te vinden, login op je YouTube account, klik je op het gebruikers icoon aan de bovenkant rechts en selecteer je "Instellingen", klik dan op "Geavanceerde instellingen". Je kanaal ID wordt daar weergegeven.

en: To find your Product or Company ID, you can use their ID lookup tool at
nl: Om je Product of Bedrijf ID te vinden, kun je de ID opzoek hulp gebruiken op

en: To get access to the emails who subscribe, interesting statistics about your subscribers, alerts when people subscribe or unsubscribe and to tailor the sender name & the subject line of the emails, please %1s click here.%2s
nl: Om toegang te krijgen tot de e-mails die zich inschrijven, interessante statistieken over je abonnees, waarschuwingen wanneer mensen zich in- of uitschrijven en om de afzender naam & de onderwerp regel van de e-mails aan te passen, %1s klik hier.%2s

en: To get this information:
nl: Om deze informatie te krijgen:

en: Top
nl: Bovenkant

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Transition effect to those icons
nl: Overgang effect naar die pictogrammen

en: Transparent
nl: Transparant

en: Trouble logging in there?
nl: Problemen met login?

en: Trouble logging in?
nl: Moeite met inloggen?

en: URL has been copied successfully!
nl: URL is succesvol gekopieerd!

en: Ultimate Social Media Icons widgets
nl: Ultimate sociale media pictogram widgets

en: Ultimate Social Media – Define which pictures & texts will get shared
nl: Ultimate Social Media - Bepaal welke afbeeldingen & teksten gedeeld worden

en: Ultimate Social Subscribe Form
nl: Ultiem sociaal inschrijving formulier

en: Update: if you want many more features for your pop-ups, have a look at %1s MyPopUps. %2s
nl: Update: als je nog veel meer functies voor je pop-ups wilt, kijk dan eens op %1s MyPopUps. %2s

en: Upload
nl: Uploaden

en: Upload a custom icon if you have other accounts/websites you want to link to -
nl: Upload een aangepast pictogram als je andere accounts/sites hebt waarnaar je wil linken -

en: Upload a custom icon if you have other accounts/websites you want to link to.
nl: Upload een aangepast pictogram als je andere accounts/sites hebt waarnaar je wil linken.

en: Upload any icons you want.
nl: Upload alle pictogrammen die je wilt.

en: Upload custom icons
nl: Upload aangepast pictogram

en: Use the shortcode
nl: Gebruik de shortcode

en: Use this icon if you want users to share your content on Bluesky.
nl: Gebruik dit icoon als je wil dat gebruikers je inhoud delen op Bluesky.

en: Use this icon if you want users to share your content on Threads.
nl: Gebruik dit icoon als je wil dat gebruikers je inhoud delen op threads.

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Vertically
nl: Verticaal

en: View more
nl: Bekijk meer

en: Visit me
nl: Bezoek mij

en: Visit me on OK:
nl: Bezoek me op OK:

en: Visit me on Tiktok:
nl: Bezoek me op TikTok:

en: Visit me on X (Twitter):
nl: Bezoek me op X (Twitter):

en: Visit my Facebook page at:
nl: Bezoek mijn Facebook pagina op:

en: Visit my Linkedin page at:
nl: Bezoek mijn LinkedIn pagina op:

en: Visit my Mastodon profile at:
nl: Bezoek mijn Mastodon profiel op:

en: Visit my Pinterest page at:
nl: Bezoek mijn Pinterest pagina op:

en: Visit my Sina Weibo page at:
nl: Bezoek mijn Sina Weibo pagina op:

en: Visit my VK page at:
nl: Bezoek mijn VK pagina op:

en: Visit my Youtube page at:
nl: Bezoek mijn YouTube pagina op:

en: Visit us
nl: Bezoek ons

en: Want to disable the floating icons on mobile?
nl: Wil je de zwevende pictogrammen op mobiel uitschakelen?

en: We can also consult you how to place them for maximum effect & assist with anything else.
nl: We kunnen je ook adviseren hoe je ze moet plaatsen voor een maximaal effect & hulp bij al het andere.

en: We cannot track this. So enter the figure here:
nl: Wij kunnen dit niet volgen. Vul dus hier het cijfer in:

en: We found errors in your javascript which may cause the plugin to not work properly. Please fix the error:
nl: We hebben fouten gevonden in je JavaScript waardoor de plugin niet goed werkt. Herstel de fout:

en: We provide a %1$s14 day money-back guarantee%2$s if you‘re not satisfied for any reason
nl: We bieden een %1$s14 dagen geld terug garantie%2$s als je om welke reden dan ook niet tevreden bent

en: We will treat your data (and your subscribers’ data!) highly confidentially, see our
nl: We behandelen je gegevens (en die van je abonnees!) zeer vertrouwelijk, zie onze

en: Welcome to the Ultimate Social Icons and Share Plugin!
nl: Welkom bij de Ultimate Social Icons and Share plugin!

en: We‘ll get back to you ASAP.
nl: We komen snel bij je terug.

en: We‘ll respond
nl: We zullen reageren

en: What design
nl: Welk ontwerp

en: What do you want the icons to do?
nl: Wat wil je dat de pictogrammen doen?

en: When clicked on it, users get taken to your profile page on
nl: Wanneer erop geklikt wordt, worden gebruikers geleid naar je profielpagina op

en: When clicked on it, users will get directed to your page on
nl: Als er op wordt geklikt, worden gebruikers door verzonden naar je pagina op

en: When clicked on, users can share your content on their Bluesky.
nl: Als er op wordt geklikt, kunnen gebruikers je inhoud delen op hun Bluesky.

en: When clicked on, users can share your content on their Threads.
nl: Als er op wordt geklikt, kunnen gebruikers je inhoud delen op hun threads.

en: When clicked on, users can subscribe via RSS
nl: Wanneer erop wordt geklikt, kunnen gebruikers zich abonneren via RSS

en: When clicked on, users will get directed to your Instagram page.
nl: Wanneer er op wordt geklikt, worden gebruikers omgeleid naar je Instagram pagina.

en: When clicked on, users will get directed to your OK page.
nl: Wanneer hierop wordt geklikt, worden de gebruikers naar je OK pagina geleid.

en: When clicked on, users will get directed to your Snapchat page.
nl: Wanneer er op wordt geklikt, worden gebruikers omgeleid naar je Snapchat pagina.

en: When clicked on, users will get directed to your TikTok page.
nl: Wanneer erop wordt geklikt, worden gebruikers naar je TikTok pagina geleid.

en: When clicked on, users will get directed to your VK page.
nl: Wanneer er op wordt geklikt, worden gebruikers omgeleid naar je VK pagina.

en: When shall the pop-up be shown?
nl: Wanneer wordt de pop-up getoond?

en: When the site is first loaded
nl: Wanneer de site voor het eerst wordt geladen

en: When the user clicks outside of the pop-up area
nl: Wanneer de gebruiker buiten het pop-up gebied klikt

en: When the user leaves the page (i.e. moves over the top part in their browser)
nl: Wanneer de gebruiker de pagina verlaat (d.w.z. beweegt over het bovenste gedeelte van zijn browser)

en: When user scrolls
nl: Wanneer de gebruiker scrolt

en: Where do you want this icon to link to?
nl: Waar wil je dat dit pictogram naar linkt?

en: Where shall the pop-up be shown?
nl: Wanneer wordt de pop-up getoond?

en: Where shall they be displayed?
nl: Waar moeten ze worden getoond?

en: Which action should the email icon perform?
nl: Welke actie moet het e-mailpictogram uitvoeren?

en: Which icons do you want to show on your site?
nl: Welke pictogrammen wil je op je site tonen?

en: Width
nl: Breedte

en: X (Twitter) cards
nl: X (Twitter) kaarten

en: X (Twitter) «Visit»-icon:
nl: X (Twitter) «Bezoek» pictogram:

en: X Posting becomes really fun in the Premium Plugin – you can insert tags to automatically pull the title of the story & link to the story, attach pictures & snippets to the X Posts ('X (Twitter) cards') and user Url-shorteners, all leading to more X Posts and traffic for your site
nl: Het wordt echt leuk om berichten te plaatsen in de Premium plugin - je kunt tags invoegen om automatisch de titel van het verhaal en de link naar het verhaal op te halen, afbeeldingen en fragmenten toevoegen aan de X berichten ('X (Twitter) kaarten') en gebruik maken van URL verkorters, dit alles leidt tot meer X berichten en verkeer naar je site.

en: Yes
nl: Ja

en: Yes, let me give feedback!
nl: Ja, laat me feedback geven!

en: You can also show the icon by using the shortcode [DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS] (or place the string &lt;?php echo DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS(); ?&gt; into your theme codes).
nl: Je kunt het pictogram ook weergeven door de shortcode [DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS] te gebruiken (of plaats de string &lt;?php echo DISPLAY_RESPONSIVE_ICONS(); ?&gt; in je themacodes).

en: You can increase the chances that people share or follow you by displaying a pop-up asking them to. You can define the design and layout below:
nl: Je kunt de kans vergroten dat mensen je delen of volgen door een pop-up weer te geven waarin ze worden gevraagd. Je kunt het ontwerp en de lay-out hieronder definiëren:

en: You can place the form by different methods:
nl: Je kunt het formulier op verschillende manieren plaatsen:

en: You can try via shortcode (see above), however if you don't want any hassle, check out our
nl: Je kunt het proberen via shortcode (zie hierboven), maar als je geen gedoe wilt, bekijk dan onze

en: You need to be logged in to Linkedin to be able to use it.
nl: Je moet ingelogd zijn op LinkedIn om het te kunnen gebruiken.

en: You want people to rate, discuss or comment on your website or products?
nl: Wilt je dat mensen je site of producten waarderen, bespreken of er een reactie op geven?

en: You've been using the Ultimate Social Media Plugin for more than 40 days. Great! If you're happy, could you please do us a BIG favor and let us know ONE thing we can improve in it?
nl: Je gebruikt de Ultimate Social Media Plugin al meer dan 40 dagen. Super goed! Als je tevreden bent, zou je ons dan een GROOT plezier willen doen en ons EEN ding laten weten dat we daarin kunnen verbeteren?

en: Your account on Wordpress.org (where you open a new support thread) is different to the one you login to your WordPress dashboard (where you are now). If you don't have a WordPress.org account yet, please sign up at the top right on the Support Forum page, and then scroll down on that page . It only takes a minute :)
nl: Je account op WordPress.org (waar je een nieuwe ondersteuning thread opent) is anders dan het account waarmee je inlogt op je WordPress dashboard (waar je nu bent). Als je nog geen WordPress.org account hebt, meld je dan aan bij de bovenkant rechts op de ondersteuning forum pagina, en scroll dan naar beneden op die pagina. Het duurt maar een minuutje:)

en: Your account on Wordpress.org (where you open a new support thread) is different to the one you login to your WordPress dashboard (where you are now). If you don't have a WordPress.org account yet, please sign up at the top right on the Support Forum page, and then scroll down on that page . It only takes a minute:)
nl: Je account op WordPress.org (waar je een nieuwe ondersteuning thread opent) is anders dan het account waarmee je inlogt op je WordPress dashboard (waar je nu bent). Als je nog geen WordPress.org account hebt, meld je dan aan bij de bovenkant rechts op de ondersteuning forum pagina, en scroll dan naar beneden op die pagina. Het duurt maar een minuutje:)

en: Your email:
nl: Je e-mail:

en: Your question:
nl: Je vraag:

en: Your social media & sharing icons %1$sdon’t seem to show on mobile.%2$s If you want to increase sharing & traffic to your site it is very important that they do (>50% of traffic is from mobile).<br><br> Please go to the %3$sUltimate Social Media plugin%4$s page and ensure you made the right selections. If they still don’t show it could be an issue with your theme. Our premium plugin allows to place the icons separately for mobile, which always fixes this issue.
nl: Je pictogrammen voor socialmedia en delen %1$s worden niet weergegeven op mobiel.%2$s Als je het delen en verkeer naar je site wilt vergroten, is het erg belangrijk dat ze dat wel doen (>50% van het verkeer komt van mobiel) .<br><br> Ga naar de pagina %3$sUltimate Social Media plugin%4$s en zorg ervoor dat je de juiste selecties hebt gemaakt. Als ze nog steeds niet worden weergegeven, kan dit een probleem zijn met je thema. Onze premium plugin maakt het mogelijk om de pictogrammen apart te plaatsen voor mobiel, wat dit probleem altijd oplost.

en: Youtube
nl: YouTube

en: Youtube «Visit»-icon:
nl: YouTube «Bezoek» pictogram:

en: Youtube:
nl: YouTube:

en: You‘ll get access to %1$sall premium features%2$s
nl: Je krijgt toegang tot %1$salle Premium functies%2$s

en: You’re a toughie. Last try: As a minimum, could you please review this plugin (with 5 stars)? It only takes a minute. Thank you!
nl: Je bent een taaie. Laatste poging: Kun je deze plugin minimaal beoordelen (met 5 sterren)? Het duurt maar een minuut. Bedankt!

en: You’ve been using the %1$sUltimate Social media plugin%2$s for %3$sover half a year.%4$s That’s a long time!<br> Why not give yourself a treat and upgrade to premium? It has tons of benefits. As a %5$sTHANK YOU%6$s for your loyalty we’re happy to give you a %7$s20&#37; discount.%8$s
nl: Je gebruikt de %1$sUltimate plugin voor socialmedia%2$s al meer dan een half jaar %3$s.%4$s Dat is een lange tijd!<br> Waarom trakteer je jezelf niet en upgrade je naar premium? Het heeft tal van voordelen. Als %5$sTHANK YOU%6$s voor je loyaliteit geven we je graag een %7$s20&#37; korting.%8$s

en: and gives your site
nl: en geeft je site

en: animation do you want to give your icons?
nl: animatie wil je je pictogrammen geven?

en: by being listed in the follow.it directory
nl: door opgenomen te worden in de follow.it folder

en: click to learn more
nl: klik om meer te leren

en: define this
nl: definieer dit

en: doesn't work for me
nl: werkt niet voor mij

en: down
nl: omlaag

en: follow.it icon
nl: follow.it pictogram

en: for
nl: voor

en: have a look at our Premium Plugin
nl: bekijk onze Premium plugin

en: here
nl: hier

en: increases sign ups
nl: verhoogt aanmeldingen

en: interesting statistics
nl: interessante statistieken

en: learn more
nl: leer meer

en: let us know in the Support Forum what didn't work,
nl: laat ons in het ondersteuning forum weten wat niet werkte,

en: let us know in the Support Forum what was the issue,
nl: laat ons in het ondersteuningsforum weten wat het probleem was,

en: make your visitors aware of your icons
nl: je bezoekers bewust maken van je pictogrammen

en: more
nl: meer

en: more professional
nl: professioneler

en: more “credit”
nl: meer "credit"

en: much more effective than social media
nl: veel effectiever dan socialmedia

en: of the emails
nl: van de e-mails

en: of your Facebook page
nl: van je Facebook pagina

en: of your blog
nl: van je blog

en: pixels (width)
nl: pixels (breedte)

en: pixels wide
nl: pixels breed

en: premium version
nl: premium versie

en: quickly!
nl: snel!

en: seconds
nl: seconden

en: seconds after the user arrived on the site
nl: seconden nadat de gebruiker op de site is aangekomen

en: selections
nl: selecties

en: so that we can fix it. We‘ll respond quickly!
nl: zodat we het kunnen repareren. We zullen snel reageren!

en: so that we can fix it. We‘ll respond quickly!
nl: zodat we het kunnen repareren. We zullen snel reageren!

en: subscribers’ emails
nl: e-mails van abonnees

en: the more icons you offer the better
nl: hoe meer pictogrammen je aanbiedt hoe beter

en: to your site
nl: naar je site

en: up
nl: omhoog

en: we'll still respond quickly
nl: we zullen nog steeds snel reageren

en: when people subscribe or unsubscribe
nl: wanneer mensen zich aan- of afmelden

en: widget settings<
nl: widget instellingen<

en: with border radius
nl: met rand radius
